Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Kurulumu

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Kurulumu

POLYSERVİCE ile istediğiniz lokasyonda elektrikli araç şarj istasyonlarının, trafodan başlayarak son noktaya kadar tüm projelendirme, ekipman tedariği, kurulum hizmetlerini tek elden profesyonel hizmet anlayışı ile sizlere ulaştırıyoruz. Gerekli tüm prosedür ve Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Yönetmeliği çerçevesinde hizmet veren POLYSERVİCE, istasyon kurulumu yapmak ve lisans almak isteyen tüm bireysel ve kurumsal müşteriler için gerekli tüm alt yapı ve gerekli donanıma sahip olup, hızlı, güvenli hizmet anlayışı ile Türkiye’nin her noktasına ulaştırmayı hedeflemektedir.


Elektrikli araç sahipleri, araçlarının bataryasının dolumunu gerçekleştirecek elektrikli araç şarj üniteleri Türkiye’de 81 ilde halka açık olarak kullanılabilmekte ve bu istasyonların sayısı giderek artmaktadır. Aynı zamanda elektrikli araç şarj üniteleri, bireysel kullanım için kişiye özel kullanım çözümü olarak yaygınlaşmaktadır.


Elektrikli araç şarj istasyonu üniteleri, farklı şarjlanma türlerine sahiptir. Şarj istasyonlarında alternatif akım (AC) ve doğru akım (DC) olmak üzere iki farklı şebeke kullanılır. Bir elektrikli aracın AC istasyonlarda 2-6 saat (araç marka ve modeline göre) gibi süre ile şarj edilmesi gerekirken, DC hızlı şarj istasyonları ile bu süre 20-30 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleşebilir. Özellikle uzun yol için kurulan hızlı şarj istasyonları, kısa bir sürede %80'e kadar şarj imkânı sağlar. Elektrikli araçların şarj süresi; aracın batarya kapasitesi, AC/DC şarjlanma gücü ve bağlandığınız istasyonun gücüne göre değişkenlik göstermektedir.


Verimi maksimize etme, şarj süresini ve enerji maliyetini minimize etmek amacıyla mühendislik hizmetleri kapsamında altyapı çalışması ve diğer gerekli öneriler keşif çalışmasıyla müşterilerimize alternatif çözümler olarak sunulmaktadır.


Nereye kurulum yapabiliriz?
AC ve DC şarj istasyonlarının kurulum ve montaj hizmetleri kişiye özel, paylaşımlı kullanım ve halka açık olarak gerçekleştirilebilmektedir.


Kişiye özel kullanım çözümleri; sadece sizin kullanımınıza ait uygun olan şarj ünitesi sistemleridir.
• Evinizde ya da iş yerinizde yalnızca sizin kullanımınıza özel bir şarj istasyonu temin edebilir.
• Ayarlanabilir güç seviyesi ile şarj istasyonunun bulunacağı noktaya ya da aracınızın modeline göre size en uygun AC model belirlenebilir.
• Önerilen şarj istasyonları çok sayıda güvenlik sertifikasına ve uyumluluk standartlarına sahiptir, bu nedenle evinizi ya da iş yerinizi riske atmayacağından emin olabilirsiniz.

Paylaşımlı kullanım çözümlerinde; birden fazla ve farklı kullanıcısı olan, sitenize kurumunuza özel; kart okutmalı şarj ünitesi sistemleridir.
• Konut, site ya da rezidans gibi ortak yaşam alanlarında birden fazla elektrikli araç sahibinin kullanabileceği şarj istasyonları oluşturabilir.
• İş merkezleri ve plazalarda şarj istasyonlarına yer vererek, elektrikli araç kullanan çalışanların araçlarını kolayca şarj etmesini sağlayabilirsiniz.
• Mobil uygulaması üzerinden istasyonunuzun durumunu kontrol edebilir ve şarj işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
• Şarj istasyonunu ortak kullanacak araçların modeline göre istasyonunuz için optimum güç seviyesini belirleyebilirsiniz.
• İş merkezlerindeki istasyonları çevredeki diğer çalışanların kullanımına da sunarak şirketiniz için ek gelir elde edebilirsiniz.

Halka açık kullanım çözümlerinde; halka açık olarak hizmet veren geniş istasyon ağına sahip şarj ünitesi sistemleridir.
• Sayıları her gün artan Elektrikli Araçlar pazarında erken konumlanmanın avantajını yakalayın. Araçları tesisinizde şarj etmeye hemen başlarsınız.
• En az 30 dk. gerçekleştirilecek şarj işlemlerinden ekstra gelir elde edersiniz.
• İstasyonunuz kurulur kurulmaz, hemen Elektrikli şarj ağında yerinizi alır ve imajınızı güçlendirirsiniz.
• Restoran ve dinlenme tesisleri, elektrikli araç sahiplerinin araçlarını şarj etmesi için ideal yerlerdir. Restoran ya da dinlenme tesislerine gelen ziyaretçiler, araçlarını şarj istasyonlarıyla şarj ederken vakit tasarrufu sağlar, işletmeler ise ek gelir modeli oluşturur.
• Doğal kaynakların azalması ve akaryakıt alternatiflerin oluşturulma sürecinde akaryakıt istasyonlarında elektrikli şarj ünitelerinin yer alması akaryakıt istasyonları adına yeni döneme geçişin ilk adımı olabilecektir.
• Şarj istasyonuna sahip marketler ve alışveriş merkezleri, elektrikli araç sahipleri adına önemli bir tercih nedeni olacaktır.
• Araçların uzun süreliğine bırakıldığı otoparklar, şarj istasyonlarını kurmak için çok uygun alanlardır. Aracın otoparkta park ettiği süre boyunca şarj olması, araç sahiplerinin zamanı verimli kullanmasına ve işletmenin tercih edilip ek gelir elde etmesine olanak sağlayacaktır.